Англиски Појадок

3 јајца на око, мешано сирење, сланина, павлака, honey mustard, домат, леб

150

Омлет со Сирење

3 јајца, сирење, домат, леб

150

Омлет со Шунка и Кашкавал

3 јајца, шунка, кашкавал, печурки, домат, леб

150

Омлет со Спанаќ и Фета

3 јајца, спанаќ, фета, шери, леб

150

Омлет Италијано

3 јајца, моцарела, рукола, шери, леб

140

Потпечени Макарони

макарони, сирење, ајдамер, јајца, чаша јогурт

140

Енергетска Бомба

грчки јогурт, јаткасти плодови, урми, малини, мед

150

Healthy

2 јајца, ½ авокадо, сланина, моцарела, рукола, шери

190

Летна Манџа

2 јајца, пиперка, домат, мешано сирење, леб

140

Палента

палента, сирење, чаша јогурт

140

Кантина

ајзберг, рукола, пилешко, морков, краставица, шери, пченка, sweet chilly сос

250

Витаминска

рукола, цвекло, морков, пченка, микс семки

200

Рукола

рукола, шери, пармезан, крем балсамико

220

Авокадо

рукола, авокадо, рокфорд, печурки, шери, ореви, портокал

320

Капрезе

домат, моцарела, песто, рукола, крем балсамико

220

Цезар

марула, пилешко, пармезан, кубети, шери, дресинг

230

Туна

марула, туна, пченка, кубети, шери, дресинг

230

Ајзберг

ајзберг, поховано пилешко, маслинки, пченка, шери, дресинг

250

Јаворова

ајзберг, рукола, јаболко, ореви, шери, дресинг со јаворов сируп

260

Димен лосос и авокадо

марула, рукола, димен лосос, авокадо, брусница, нане, дресинг

350

Управителска

марула, ајзберг, пилешко, печурки, пармезан, сув домат, пченка, шери, дресинг

260

Шеф

марула, рукола, пршута, ајдамер, краставица, ореви, шери, дресинг

280

Грчка

домат, краставица, маслинки, кромид, сирење

190

Бифтек

марула, ајзберг, бифтек, шери, дресинг

550

Гамбери

марула, ајзберг, рукола, ракчиња, шери, дресинг

400

Фурнарини

70

Фурнарини со кашкавал

100

Лепчиња со кајмак

130

Лепчиња со лук и моцарела

130

Брускети со домат, песто, босилек и пармезан

120

Брускети со сино сирење и грозје

150

Брускети со димен лосос, копар и намаз

180

Брускети со вргањ

180

Италијански сендвич

домашно лепче со сусам, песто, свинска пршута, моцарела, рукола, шери, маслиново масло

210

Кулен сендвич

домашно лепче со сусам, ајдамер, кулен, марула, домат, намаз, помфрит

160

Пршута Сендвич

домашно лепче со сусам, ајдамер, свинска пршута, марула, домат, намаз, помфрит

190

Шунка сендвич

домашно лепче со сусам, ајдамер, шунка, марула, домат, намаз, помфрит

140

Авокадо сендвич

интегрално лепче, путер, авокадо, козјо сирење, домат

220

Лосос сендвич

интегрално лепче, ајдамер, димен лосос, рукола, краставица, шери, намаз

250

Сувомесната даска

говедска пршута, свинска пршута, кулен, пармезан, рокфорд, камемберг, фурнарини

590/1100

Млечна даска

пармезан, рокфорд, камемберг, козјо сирење, фурнарини

490/950

Сирење со мед и ореви

160

Зденки со кантина сос

150

Зачинети ќофтиња во сос

ќофтиња од телешко мелено месо, доматен сос, копар, магданос, кромид, чили, лепче со лук, пармезан

300

Пилешки прсти

200

Пилешки крилца во BBQ сос

210

Кесадиља

тортиља, ајдамер, павлака, пилешко, печурки

200

Бурито

тортиља, ајдамер, пилешко, печурки, ориз, доматен сос, црвен грав, чили

220

Топено сирење

210

Пршута со моцарела

210

Козјо сирење со тиквица на скара

210

Вргањ на путер со лук

330

Вегетаријански врап

тортиља, ајдамер, павлака, печурки, пиперка, тиквица

180

Примавера

доматен сос, моцарела, босилок, пармезан, лук

230

4 сирења

ајдамер, моцарела, рокфорд, пармезан

260

Порчини

вргањ, сув домат, пармезан, лук

260

Арабијата

доматен сос, пиперка, кромид, маслинка, чили, пармезан, лук

220

Карбонара

бел сос, сланина, јајце, пармезан

250

Бифтек

бифтек, ворчестер сос, соја сос, шери, рукола, пармезан, лук

520

Песто

песто сос, пармезан, лук

240

Фунги

бел сос, вргањ, шампињони, пармезан, лук

250

Брокули

бел сос, пилешко, брокули, пармезан, лук

260

Лосос

димен лосос, авокадо, шери, копар, лук

300

Гамбери

ракчиња, шери, магдонос, лук

400

Кантина

ориз, вргањ, говедска пршута, пармезан, лук

260

Вегетаријанско

ориз, микс зеленчук, пармезан, лук

200

Пилешко и печурки

ориз, пилешко, шампињони, пармезан, лук

230

Маргарита

доматен сос, ајдамер

250

Фиорентина

доматен сос, ајдамер, песто, шери

270

Фунги

доматен сос, ајдамер, шампињони

260

Пепероне

доматен сос, ајдамер, кулен

290

Капричиоза

доматен сос, ајдамер, шампињони, шунка

280

4 сирења

доматен сос, ајдамер, моцарела, рокфорд, пармезан

310

Пршута

доматен сос, ајдамер, пршута, рукола, пармезан

350

Вегетаријана

доматен сос, ајдамер, шампињони, тиквица, пиперка, кромид, маслинки, шери

270

Пилешко во бел сос

пилешко, говедска пршута, бел сос, ориз, брокула

300

Азиско пилешко

пилешко, микс зеленчук, нудли, кикирики, слатко-луто-кисел сос

340

Свинско филе

свинско филе, пекарски компир, рукола, шери

450

Пилешко во сос од 4 сирења

пилешко, ајдамер, моцарела, рокфорд, пармезан, пекарски компир

330

Пилешко во сос од зденка

пилешко, сос од зденка, сланина, ајдамер, таљатели

330

Мисиркино со индиски ореви

мисиркино, индиски ореви, говедска пршута, печурки, бел сос, ким, ориз

430

Мисиркино со зеленчук

мисиркино, микс зеленчук, соја сос, ориз

380

Италијански стек

похован пилешки стек, доматен сос, моцарела, пармезан, босилок, шпагети

330

Бифтек

јунешки бифтек, гарнир

1050

Лосос

лосос, микс зеленчук, соја сос

750

Фитнес стек

пилешко, микс зелена салата

300

Гвакамоле

домашно лепче со сусам, телешко месо, гвакамоле, рукола, ајзберг, пекарски компир

350

Spicy South

домашно лепче со сусам, телешко месо, кајмак, гвакамоле, халапењо, домат, намаз, пекарски компир

370

El Jefe

домашно лепче со сусам, телешко месо, сино сирење, рукола, намаз со ореви, карамелизиран кромид, пекарски компир

360

Кантина

домашно лепче со сусам, телешко месо, чедар, сланина, марула, домат, кантина сос, пекарски компир

310

Чили

домашно лепче со сусам, телешко месо, чедар, марула, ајзберг, BBQ сос, пекарски компир

330

Базука

домашно лепче со сусам, телешко месо X2, чедар, јајце, ајзберг, домат, BBQ сос, пекарски компир

450

Бабин

домашно лепче со сусам, телешко месо, чедар, сланина, ајзберг, карамелизиран кромид, халапењо, гарлик сос, кисела краставица, пекарски компир

360

Веге

домашно лепче со сусам, веге плескавица, чедар, марула, краставица, намаз од лук, пекарски компир

310

Веганска Торта

180

New York Cheesecake со солена карамела

180

Redberry Cheesecake

180

Палачинка со нутела

140

Палачинка со орео

150

Топло Ладно

150